TobiasBeckerBigband_10x10_72.jpg

TOBIAS BECKER BIGBAND - LIVE

by Tobias Becker Bigband

poradové číslo originálnej pásky: HH01.00.60
cena s DPH: 398,00 EUR
cena bez DPH: 331,67 EUR
2 RTM SM468 pásky na 10" kovových cievkach
38cm/15IPS-CCIR-1/4inch-2 Track-510nWb

poradové číslo originálnej pásky: HH02.00.60
cena s DPH: 148,00 EUR
cena bez DPH: 123,33 EUR
1 RTM LPR90 on 7" Plastic Reel
19cm/7.5IPS-NAB-1/4inch-2 Track-320nWb

poradové číslo platne: HH16.00.32
cena s DPH: 33,00 EUR
cena bez DPH: 27,50 EUR

Dnešná generácia hudobníkov, ktorá už vyrastala v období digitálnej revolúcie, upravuje chyby s nevídanou ľahkosťou, spracováva podstatu zvuku a – ako užívateľ hudby – počúva už takmer dokonalú produkciu. V tomto zmysle podniknúť v dnešnej dobe nahrávanie v tradičnom štúdiu s bigbandovoukapelou – ako to kedysi robili veľké legendy – je mimoriadne chúlostivou výzvou pre každého jedného hudobníka. Personál sa usiluje o všadeprítomnú dokonalosť a vedomie húževnatej transparentnosti prirodzeného nahrávania premieňa na jedinečné čaro originality. To je neustála pravda nielen pre hudobníkov, ale tiež pre nahrávacieho technika, ktorý je zodpovedný za osobitý live mix vinylových platní, pretože jeho činnosť sa objaví na páske ako neprefiltrovaný prirodzený zvuk hudobných nástrojov.

Hoci časové obmedzenia na vinylovej platni a obmedzenie tradičného nahrávania na pásku sú už dávno minulosťou, skutočná úcta k „pôvodcom“ prvých platní, ktorí produkovalisvoj hudobný hlas bez zasahovania, odvtedy nanovo ožila.

Z úcty k tomu, tak ako aj s úprimnou cťou a potešením sme sa rozhodli zachytiť tento koncert naživo na vinylovú platňu. Keď budete počúvať tento neprefiltrovaný živý zážitok, dúfame, že si vychutnáte mix džezovej skupiny „vzniknutej v roku 2013“ ako aj „nostalgické“ nahrávacie techniky tak, ako sme sa my tešili z nášho zasvätenia sa originalite.
Tobias Becker

MARKUS HARM, MARKUS LAND, ALEXANDER BÜHL, TONI BECHTHOLD, CHRISTOPH BECK: saxofón
CHRISTIAN MÜCK, CHRISTIAN MEHLER, JOHANNES STANGE, STEPHAN UDRI: trubka
FLORIAN SEEGER, TIM HEPBURN, MARC ROOS, SVEN GÖTZ: trombón
VERENA NÜBEL: vokály
CHRISTOPH NEUHAUS (gitara), TOBIAS BECKER (klavír), JUDITH GOLDBACH (basgitara), MARTIN GRÜNENWALD (bubny): rytmická sekcia

späť' na pôvodné pásky

späť' na vinylové platne