ZVAŽUJEM INVESTÍCIU DO KOTÚČOVÉHO PREHRÁVAČA. MÁTE NEJAKÉ ODPORÚČANIA?

V čase písania tohto textu (nakoľko je nám známe) neexistujú žiadne spoločnosti, ktoré by v súčasnej dobe vyrábali kotúčové zariadenia. Rozhodne existuje pre nich trh, ale v súčasnosti je to trh z druhej ruky, ktorý slúži na domáce ako aj štúdiové použitie. 

V spoločnosti Horch House používame stroje Studer od švajčiarskych odborníkov, ktorí spropagovali množstvo kľúčových udalostí vo zvukovom priemysle a ktorí zostávajú svetovými lídrami vo zvukovom inžinierstve. No uznávame ajRevox a Stellavox.

Bez ohľadu na to, ktorú značku si vyberiete, odporúčame vám zoznámiť sa s rôznymi typmi analógových páskových strojov a ich rôznymi funkciami prv, než investujete do kotúčovej prehrávacej mechaniky. Tiež vám odporúčame nájsť si vysoko kvalitný zdroj technickej podpory. Tieto analógové stroje sú mechanicky zložité a ich optimálny výkon závisí od riadnej údržby. Akékoľvek použité stroje z druhej ruky budú ovplyvnené vekom aj používaním, a tak niektoré časti sa budú pravdepodobne kaziť a môžu potrebovať opravu alebo výmenu. V skutočnosti, ak nie je uvedené inak, najpoužívanejšie stroje budú potrebovať určitú údržbu alebo opravy na to, aby sa dostali späť do optimálnych špecifikácií. Dostupnosť náhradných dielov pre staršie stroje bude vyššia u bežnejších značiek.