Markesini_10x10_72.jpg

MARIA MARKESINI FEAT. KLAZZ BROTHERS - LIVE

by Maria Markesini

poradové číslo originálnej pásky: HH01.00.53
cena s DPH: 398,00 EUR
cena bez DPH: 331,67 EUR
2 RTM SM468 pásky na 10" kovových cievkach
38cm/15IPS-CCIR-1/4inch-2 Track-510nWb

poradové číslo originálnej pásky: HH02.00.53
cena s DPH: 148,00 EUR
cena bez DPH: 123,33 EUR
1 RTM LPR90 on 7" Plastic Reel
19cm/7.5IPS-NAB-1/4inch-2 Track-320nWb

poradové číslo platne: HH16.00.23
cena s DPH: 33,00 EUR
cena bez DPH: 27,50 EUR

Iba niekoľko vecí v živote dokáže u hudobníka vyvolať zimomriavky a vyplaviť adrenalín. A práve to sa deje počas koncertu naživo. Ak však pracujete v modernom štúdiu, tento pocit vzrušenia akosi chýba, pretože už dopredu viete, že vystúpenie môžete opakovať, upravovať a vylepšovať nespočetne veľakrát, až kým nedosiahnete požadovaný efekt. Naživo som prvýkrát nahrávala v Bauer Studios. Ako sa blížil deň nahrávania, bola som plná vzrušenia, ale i trochu vystrašená. Z ničoho nič som premýšľala nad tým, ako to celé pôjde, bez možnosti čokoľvek neskôr opraviť alebo  prikrášliť. Bez „Pandorinej skrinky“ so stovkami trikov, ktoré pomáhajú vylepšiť inak holú nahrávku, aby z nej tak trochu rozmaznaný postmoderný poslucháč mal potešenie. Večer na samotnom koncerte ma úžasná atmosféra v štúdiu ihneď upokojila a rozohnala všetky moje obavy. Bol to vrelý, vábivý a môžem povedať, že aj láskyplný pocit. Vo chvíli, keď som vystúpila na pódium, som hneď vedela, že je to skutočný zázrak. Tak poďme na to! Na sto percent a naozaj! Pre ten pocit vzrušenia!
Maria Markesini

Nahrávanie LP platne v Bauer Studios bol úžasný zážitok. Bolo to ako nahrávanie naživo, ale v dokonalých podmienkach  štúdia, okrem toho aj za prítomnosti vrelého a vďačného publika. Tento zážitok bol obzvlášť vzrušujúci a dobrodružný, pretože sme vedeli, že ŽIADNE ďalšie úpravy na zázname sa robiť nebudú. Ešte zvláštnejšie bolo, že išlo o analógové nahrávanie priamo na vinyl. Žiaľ, naše uši si už zvykli počúvať vysoko komprimovanú a digitálnu hudbu, takže ak počúvate analógovú platňu vysokej kvality, bude vám trvať niekoľko minút, kým viete celú túto kvalitu oceniť. Ale keď to dokážete, máte pocit, že hudba hrá naživo priamo pred vami. Vďaka, Bauer Studios.
Bruno Böhmer Camacho

V čase, keď si takmer hocikto môže urobiť ľubovoľné množstvo kópií podľa svojej chuti, v čase,  keď z iPhonov alebo zo bzučiacich ampliónov v supermarketoch stále počuť bzukot digitálnej hudby, vnímaná hodnota hudby ako produktu klesla prakticky na nulu. Po prvýkrát môžete na vlastnej koži z koncertu naživo zažiť blízkosť a pocit spojenia s hudbou v jej pôvodnej forme. Brilantný dirigent, Sergiu Celibidache (1912 – 1996), ktorého som mal potešenie mnohokrát sledovať, kým som študoval v Mníchove, neznášal myšlienku uchovávať jeho vystúpenia na nahrávkach. Nič nedokáže nahradiť zážitok zo živého koncertu, ale analógové nahrávanie na vinyl sa mu nepochybne približuje.
Kilian Forster

MARIA MARKESINI: vokály
BRUNO BÖHMER CAMACHO: klavír
KILIAN FORSTER: kontrabas
TIM HAHN: bubny

späť' na pôvodné pásky

späť' na vinylové platne