Maschmeyer_10x10_72.jpg

KATHARINA MASCHMEYER QUARTET - LIVE

by Katharina Maschmeyer Quartet

poradové číslo originálnej pásky: HH01.00.54
cena s DPH: 398,00 EUR
cena bez DPH: 331,67 EUR
2 RTM SM468 pásky na 10" kovových cievkach
8cm/15IPS-CCIR-1/4inch-2 Track-510nWb

poradové číslo originálnej pásky: HH02.00.54
cena s DPH: 148,00 EUR
cena bez DPH: 123,33 EUR
1 RTM LPR90 on 7" Plastic Reel
19cm/7.5IPS-NAB-1/4inch-2 Track-320nWb

poradové číslo platne: HH16.00.22
cena s DPH: 33,00 EUR
cena bez DPH: 27,50 EUR

Po našich troch albumoch nahrávaných v štúdiu môžeme teraz s veľkým potešením nahrať album naživo. Veľmi zvláštne na tejto živej nahrávke je, že sa nahrala priamo na stereo pásku. Na rozdiel od väčšiny dnešných moderných nahrávok sa už neskôr žiadnym iným spôsobom neupravovala, neprepracovávala ani nemixovala. Toto samozrejme urobilo koncert zvlášť vzrušujúcim nielen pre nás, ale aj pre nahrávacieho technika, pretože už od prvého tónu muselo byť všetko absolútne správne. Keďže každá pieseň sa hrala iba raz, všetko, čo počujete na tomto albume, je „nefalšovaný záznam“. Okrem toho, celý proces nahrávania bol analógový od originálnej pásky až po finálnu tlač vinylovej platne. O tomto sníva každý interpret, pretože ak to porovnávame s digitálnymi médiami, vinyl nestráca nič zo svojej osobitosti a poskytuje úžasnú vrelosť a vlastnosti zvuku.

Táto nahrávka bola však pre nás tiež veľmi zaujímavá hudobne, pretože zaznamenáva umelecký vývoj nášho kvarteta. Na jednej strane sme mali možnosť nie iba uviesť nové skladby, ale taktiež znova nahrať niektoré skladby z nášho posledného albumu - ’Duck On Ice, Flying Cow’. Odvtedy sa tieto skladby podstatne vyvíjali a nahrali sme ich v nových aranžmánoch. Na druhej strane nové skladby vynikajú najmä kvôli tomu, že celkový zvuk skupiny sa zveľadil a otvoril novým smerom. Obohatili sme ho o nové akustické hudobné nástroje, napr. klavírne krídlo, akustickú gitaru a Philipp už nehrá na syntetizátore iba basové melódie, ale aj atmosférické zvuky a sóla. Výsledkom toho je, že Nils teraz hrá na basgitare nielen jednotlivé sekcie, ale aj celé časti.

Dúfame, že pri počúvaní tejto nahrávky budete mať toľko radosti ako my počas koncertu. Vyjadrujeme vrelú vďaku skvelému tímu v Bauer Studios a v Neuklangu.
Katharina Maschmeyer, Nils Pollheide, Philipp Rüttgers, Jens Otto

KATHARINA MASCHMEYER: tenorový a sopránový saxofón
NILS POLLHEIDE: elektrická gitara, akustická gitara, elektrická basgitara
PHILIPP RÜTTGERS: klavír, keyboard, syntetizátory
JENS OTTO: bubny

späť' na pôvodné pásky

späť' na vinylové platne