Jütz_10x10_72.jpg

JÜTZ - LIVE

by Jütz

poradové číslo originálnej pásky: HH01.00.51
cena s DPH: 398,00 EUR
cena bez DPH: 331,67 EUR
2 RTM SM468 pásky na 10" kovových cievkach
38cm/15IPS-CCIR-1/4inch-2 Track-510nWb

poradové číslo originálnej pásky: HH02.00.51
cena s DPH: 148,00 EUR
cena bez DPH: 123,33 EUR
1 RTM LPR90 on 7" Plastic Reel
19cm/7.5IPS-NAB-1/4inch-2 Track-320nWb

poradové číslo platne: HH16.00.25
cena s DPH: 33,00 EUR
cena bez DPH: 27,50 EUR

Nestáva sa každý deň, aby hudobníci, ktorí už pri digitálnom nahrávaní zakúsili výhody “zadných dvierok”, boli priamo v centre diania, tak ako my 15. Septembra 2015. Bol to pocit „všetko alebo nič“, keď sme vstupovali do hlavného štúdia tesne po ôsmej hodine večer, pričom sa na nás upieralo s veľkými očakávaniami viac ako sto nedočkavých párov očí. Cítili sme, že stres narastá a zdalo sa, že päť sekúnd, kým sme prišli k našim miestam, trvalo oveľa viac. Ako sme sa blížili k myriade mikrofónov, ktoré tam starostlivo umiestnili ruky odborníkov, po mysli nám behali rôzne myšlienky. Plne sme si uvedomovali, že nasledujúce hodiny budú zachytené na páske a potom sa prenesú na vinylovú platňu, ktorá bude vlastne naša prvá oficiálna verejná nahrávka. Bol to vysoko strhujúci moment a určite vrchol v našom trojročnom pôsobení skupiny.

Dôležité je vedieť, že Jütz je teleso, ktoré jeden deň žne úspech na vystúpeniach v horských chatkách vo Švajčiarsku, ďalší deň v barokových koncertných priestoroch v Taliansku a napokon to všetko zakončí v kostole v Nórsku alebo v galérii v Rakúsku. Kontrast v týchto prostrediach odzrkadľuje našu vášeň po skladaní spontánnej a vždy čistej hudby plnej humoru. Milujeme riskovať a iba skrze našu úmyselnú nevyspytateľnosť a osobitú charakteristiku akéhokoľvek očarujúceho vystúpenia naživo môžeme pretvoriť alpské pasienky na akustické krajinky. Napokon, život v Alpách je šialený.

Ale počkajte – zrazu sa zdá, že sme “vyšli z kontextu”, ocitli sme sa uprostred klimatizovaného miesta bez hôr a bez ozveny, v hlavnej nahrávacej miestnosti uznávaného štúdia Bauer Studios. Tak rozmýšľame, čo nás sem priviedlo? K akým základom sa máme možnosť navrátiť, aby sme sa opäť dostali do toho „živého módu“, aby sme zmenili vybavenie, keď potrebujeme, aby sme posunuli samých seba o jeden krok ďalej, čím by sme vystúpili zo svojej ochrannej zóny, aby sme sa stali sami sebou. Niektorí to volajú energia, iní kúzlo. Pomenujte si to, ako chcete. Pravdou však zostáva, že je to niečo, z čoho by ste si mali brať príklad, kým môžete. V týchto zvláštnych momentoch, v ktorých energia alebo kúzlo, ktoré vytvára hudba medzi hudobníkmi a publikom, obdivujeme tie chvíle, ktoré nás spájajú. Kto to neskúsil, neuverí. Akoby zázrakom držíte teraz túto akustickú „dobrôtku“ vo svojich rukách vo forme 12“ vinylovej platne. Dúfame, že budete mať radosť z tohto výsledku a tešíme sa, že vás opäť skoro uvidíme na ďalšom pasienku.
Isa, Philipp, Daniel

ISA KURZ: vokály, husle, akordeón, cimbal
DANIEL WOODTLI: trúbka, krídlovka, surpeti, zvonková hra, vokály
PHILIPP MOLL: kontrabas, zvonková hra, vokály

späť' na pôvodné pásky

späť' na vinylové platne