Theessink_deltatime_10x10_72.jpg

DELTA TIME

by Hans Theessink & Terry Evans

poradové číslo originálnej pásky: HH01.00.09
cena s DPH: 398,00 EUR
cena bez DPH: 331,67 EUR
2 RTM SM468 pásky na 10" kovových cievkach
38cm/15IPS-CCIR-1/4inch-2 Track-510nWb

poradové číslo originálnej pásky: HH02.00.09
cena s DPH: 148,00 EUR
cena bez DPH: 123,33 EUR
1 RTM LPR90 on 7" Plastic Reel
19cm/7.5IPS-NAB-1/4inch-2 Track-320nWb

poradové číslo platne: HH16.00.03
cena s DPH: 20,00 EUR
cena bez DPH: 16,67 EUR

Pár vytvorený v bluesovom nebi

HANS THEESSINK: Hans je pravdepodobne číslom jeden v európskom vývoze bluesu. Po viac ako 7500 koncertoch, 40 rokoch „na cestách“ a viac ako 20 albumoch, inštrukčnom videu, spevníku a DVD k jeho menusa HANS THEESSINK stal základom a inštitúciou bluesu. So svojím zvučným barytónovým hlasom a nezameniteľnou gitarovou prácou je Hans veľmi žiadaný a svojimi bohatými a emocionálnymi zvukmi spôsobuje potešenie publikám po celom svete. Americká bluesová tlač ho nazvala „medzinárodným bluesovým pokladom“ a „jedným z najvýznamnejších popredných brnkáčov“. Legendárny Bo Diddley ho nazval „neskutočným gitaristom“.

TERRY EVANS: TERRY pochádza z Vicksburgu v Mississippi. V ranom detstve ho v miestnej cirkvi ovplyvňovala gospelová hudba a vedel, že spievanie je jeho poslaním. Vo svojej viac ako 50- ročnej kariére urobil Terry pod svojim vlastným menom niekoľko albumov a ako sprievodný vokalista má dlhý pracovný vzťah s Ryom Cooderom. Terryho hlas je čisté „Čaro Mississippi“ – skutočný údel a jeden z najviac oduševnených hlasov v tejto oblasti. Jeho spev môžete počuť na nespočetných produkciách, napríklad s Johnom Lee Hookerom, Popsom Staplesom, Ericom Claptonom a Johnom Fogertyom.

„DELTA TIME“: Delta time, nahraný v Los Angeles, je dôverná nahrávka pre hudobných nadšencov, ktorá poskytuje veľa miesta pre Hansove a Terryho výrazné hlasy a nástroje. Hans Theessink a Terry Evans sú možno z odlišných strán Atlantického oceána, ale nádherne spolu pracujú a pôsobia ako prirodzená kombinácia. Títo dvaja nesmierne skúsení a uznávaní hudobníci sú oddaní interpreti, ktorí sa perfektne dopĺňajú. Theessinkov lenivý barytón a Evansove nezvyčajne oduševnené gospelové tóny sú akoby postrihané krajčírom, aby sa spolu zmiešali vo výsledkoch, z ktorých behá mráz po chrbte. Nadčasová bluesová, gospelová a soulová hudba ožíva v schopných rukách týchto dvoch majstrov. S dvoma gitarami a dvoma pozoruhodnými hlasmi vytvárajú úprimnú a priamočiaru silu v tejto prostej hudobnej situácii – nenáhlivý chytľavý dojem prúdiaci  ľahkým rytmom kamarátov so vzájomným rešpektom, ktorí sú radi, že môžu spolu spievať a hrať. 

späť' na pôvodné pásky

späť' na vinylové platne